jest obecnie jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. Zabieg wykonywany w celu zwiększenia rozmiaru lub poprawienia kształtu piersi za pomocą wszczepienia implantu silikonowego.
Przed podjęciem decyzji o powiększeniu piersi skonsultuj się ze swoim lekarzem chirurgiem estetycznym. Ważne jest aby omówić z chirurgiem swoje wyobrażenie o tym co się chce uzyskać, aby mógł on uwzględnić Twoje oczekiwania przy wyborze rozmiaru i kształtu implantu.
Różne rozmiary i kształty do wyboru. Niektóre implanty mają kształt okrągły, a inne anatomiczny, które przypominają kroplę łzy, upodabniają się do naturalnego kształtu piersi.
Czynniki ograniczające: Możliwość wyboru przez Ciebie rozmiaru implantu może być ograniczona przez właściwości tkanki Twoich piersi. Na przykład elastyczność skóry i ilość tkanki gruczołu piersiowego może uniemożliwić powiększenie Twoich piersi do żądanego rozmiaru. Implanty zbyt duże w stosunku do ilości skóry oraz tkanki gruczołu piersiowego mogą być bardzo widoczne pod skórą. Może to zepsuć efekt, który chcesz uzyskać. Dodatkowo może zagrażać większym ryzykiem powikłań po zabiegu.
Przed operacją chirurg dokonuje pomiaru piersi pacjentki i wykonuje rysunki na skórze klatki piersiowej oraz podejmuje decyzję dotyczącą umiejscowienia i rodzaju implantu. Implant może być umieszczony pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym. Nacięcia chirurgiczne mogą być dokonane w fałdzie podpiersiowym jest to najczęściej stosowana metoda i zarazem najbardziej bezpieczna, wokół otoczki brodawki piersiowej lub w okolicach pach. Blizny są mało widoczne.
Podczas rekonwalescencji może wystąpić ból o różnym nasileniu i czasie trwania. Po 1szym dniu następuje następuje zmiana opatrunku . Zostaniesz pouczona, aby nie myć się i nie kąpać przez najczęściej dwa dni. Przez miesiąc należy nosić specjalne podtrzymujące biustonosze, które wręczy Ci lekarz. Należy zgłaszać się na zmiany opatrunków. Szwy nie wymagają ściągnięcia, ponieważ te stosowane w naszej Klinice są rozpuszczalne.

2015 © Copyright - MeyerMedical

Telefon kontaktowy        71 307 21 10 | 607 464 950 | 607 464 960