Usuwanie blizn np. potrądzikowych oraz zmarszczek. Zabiegi te można przeprowadzić różnymi metodami. Na przykład za pomocą głębokich peelingów mechanicznych lub chemicznych usuwających wierzchnią warstwę martwego naskórka.
Do zmian skórnych typu blizny czy przebarwienia stosuje się zabiegi laserowe.
Zabieg bezoperacyjnego usuwania zmarszczek jest alternatywą dla liftingu twarzy, polecany przy mniejszym stanie zwiotczenia skóry może być stosowany dla osób w każdym wieku. Najczęściej usuwa się tzw. zmarszczki mimiczne na czole, wokół oczu i ust.
Zabieg ten wykonuje się przez wstrzykiwanie podskórne substancji takich, jak: kwas hialuronowy, botox ( toksyna botulinowa ), nici PDO, APTOS.
Kwas Hialuronowy występuje w skórze ludzkiej. Z wiekiem ilość kwasu maleje, skóra traci sprężystość wiodczeje i powstają zmarszczki. Kwas ten jest bezpieczny można go stosować bez konieczności wykonywania testów skóry. W dermatologii substancja ta służy do wypełniania bruzd i zmarszczek, modelowania twarzy i przywracania jej właściwych proporcji, modelowania ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi, wypełniania bruzd nosowo- wargowych.
Kwas hialuronowy ze względu na specyficzne właściwości, poprawia kondycję skóry oraz ją nawilża.
Efekt widoczny jest natychmiast po wstrzyknięciu.
Botox powoduje czasowe ograniczenie kurczenie się mięśni mimicznych, przez co skóra staje się bardziej napięta i nie tworzą się kolejne zmarszczki. Efekt widoczny jest po 2-3 dniach od zabiegu.
Czas zabiegu ok. 60 min. Znieczulenie miejscowe.
PRZECIWSKAZANIA:
Ciąża, karmienie piersią
Stany zapalne skóry ( trądzik, opryszczka )
Choroby nowotworowe
Skłonność do powstawania blizn
Choroby autoimmunologiczne