Zabieg odmładzający, korygujący wygląd skóry twarzy ( face lifting ) i szyi ( neck lifting ).

Z biegiem lat skóra na twarzy i szyi traci jędrną konsystencję, ulega zwiotczeniu, a z powodu osłabienia tkanki włóknistej staje się coraz luźniej związana z mięśniami. Wszystko to owocuje powstawaniem zmarszczek i bruzd, obwisaniem części skóry, tworzeniem fałd i tzw. drugich podbródków.
Zabieg liftingu polega na podciągnięciu skóry, tkanek miękkich twarzy i szyi z powrotem na ich prawidłowe miejsce jest to tzw. – SMAS ( Superficial musculo aponeurotic system ). Nadmiar skóry jest usuwany. Cięcia prowadzi się w naturalnych fałdach skóry koło uszu w kierunku skroni i linii włosów. Dzięki temu blizny są niemal niewidoczne, gdyż ukryte w fałdzie skóry przy uszach i we włosach.
Lifting twarzy jest najskuteczniejszą metodą na przywrócenie jej młodszego wyglądu.
Lifting twarzy i szyi bardzo często łączy się z plastyką powiek górnych bądź dolnych.
Zabieg przeważnie wykonujemy w znieczuleniu ogólnym- dożylnym. Jednak w wyjątkowych przypadkach, jeżeli istnieją przeciwwskazania do znieczulenia ogólnego można go wykonać w znieczuleniu miejscowym ( nasiękowym ).
Rekonwalescencja trwa ok. 2-3 tyg. Pierwsze szwy ściągamy już po 6-7 dniach ostatnie w 14 dobie od zabiegu. Po zabiegu przez kilka dni twarz może być opuchnięta i zasiniona, z dnia na dzień objawy te będą się zmniejszały.